Košík je prázdný

Reálie - 2. ročník SŠ

O kurzu

Reálie, ve výuce jazyků, znamenají něco jedinečného, čím se vyznačuje nějaký národ/stát. Může to být v kultuře, jazyce, literatuře nebo i v dalších oblastech života. Reálie jsou součástí výuky angličtiny, protože se neučíme jenom jazyk, ale také kulturu zemí, kde se tímto jazykem mluví.

V tomto kurzu se tedy naučíte reálie naší země, tedy České republiky. Je velmi důležité a taky užitečné vědět, jak mluvit o hlavním městě, o zemi nebo o tom, kde bydlíme.

Podíváme se na tato 3 témata:

  • The Czech Republic
  • Prague
  • My city

Lekce, které vás v kurzu čekají, jsou založeny na formě prezentace a jsou celé v angličtině. Procvičíte si tedy i poslech a porozumění. Ale nebojte se, skoro všechno, co je v kurzu řečeno, uvidíte také napsané.

Reálie jsou důležitou součástí maturitní zkoušky. V tomto kurzu se tedy naučíte jednu část maturity.

Anna Rubešová

Anna Rubešová

Anna je lektorkou jazyků již nějakou dobu. Jazyky jsou její zálibou. Připravuje studenty na maturitu z angličtiny i z češtiny. Nebo naopak učí cizince česky. Ve volném čase je také dobrovolníkem v organizaci ESN Ostravská, kde se stará o zahraniční studenty, kteří přijíždějí studovat k nám do Česka. Na práci lektorky se jí líbí kreativnost, vědomí pomoci ostatním a radost, která přichází s úspěchy studentů. Snaží se lekce pojmout takovou formou, aby studenti pochopili nejen učivo, ale také strategie řešení různých typů úloh.
Věří, že maturity z angličtiny se není třeba obávat.

Jak ostatní hodnotí Annu:

To nejdůležitější

Délka kurzu: 30 min Počet lekcí: 4 Studenti: 29