Košík je prázdný

Pravopis - 1. ročník SŠ

O kurzu

Tento kurz je rozsahem menší, ale přesto velmi důležitý, pokud se chcete naučit správně psát anglicky. Pravopis znamená správný zápis slova (např. kde píšeme čárku nebo velké písmeno).

Anglický pravopis se od toho českého liší a je důležité si to uvědomit. Hodně lidí dělá chyby právě v tom, že píše anglicky stejně jako by psali česky. To ovšem funguje jen někdy.

V tomto kurzu se naučíte nejčastější chyby, které my Češi děláme, když píšeme anglicky. A to je:

  • Správný pořádek slov ve větě (protože pořádek slov je v angličtině jasně daný a nemůžeme slova přesouvat tak jednoduše jako to děláme v češtině)
  • Psaní velkých a malých písmen (protože to je často naopak)

Znalosti tohoto kurzu využijete, pokud potřebujete napsat něco víc než jen zprávu na Facebooku. Když tedy budete psát formální e-mail nebo slohovou práci v angličtině, tak vám znalost pravopisu bude velmi užitečná.

Anna Rubešová

Anna Rubešová

Anna je lektorkou jazyků již nějakou dobu. Jazyky jsou její zálibou. Připravuje studenty na maturitu z angličtiny i z češtiny. Nebo naopak učí cizince česky. Ve volném čase je také dobrovolníkem v organizaci ESN Ostravská, kde se stará o zahraniční studenty, kteří přijíždějí studovat k nám do Česka. Na práci lektorky se jí líbí kreativnost, vědomí pomoci ostatním a radost, která přichází s úspěchy studentů. Snaží se lekce pojmout takovou formou, aby studenti pochopili nejen učivo, ale také strategie řešení různých typů úloh.
Věří, že maturity z angličtiny se není třeba obávat.

Jak ostatní hodnotí Annu:

To nejdůležitější

Délka kurzu: 25 min Počet lekcí: 3 Studenti: 29