1. V první lekci si načrtneme obrázek grafu funkce a k ní nakreslíme tečnu procházející bodem T. Naučíme se, jak vypadá rovnice tečny a jak přijít na její parametry k a q. Rovněž si vysvětlíme, jak u takovýchto příkladů využít derivování a jak díky němu nalezneme směrnici tečny. Vypočteme si následující zadání:
2. V druhé lekci se naučíme napsat rovnici normály ke grafu zadané funkce. Situaci si taktéž ukážeme na načrtnutém obrázku. Začátek příkladu bude stejný jako u tečny, následovně však použijeme ještě jeden malý vzorec navíc. Postup si ukážeme na těchto příkladech:
3. Ve třetí lekci se budeme zabývat tečnami, které jsou rovnoběžné se zadanou přímkou. Celou situaci si pro obraznost načrtneme do grafu. Ukážeme si jednoduchý postup, jak takovéto příklady vyřešit:
4. Ve čtvrté lekci si ukážeme tečnu a normálu, které jsou kolmé k zadané přímce. Opět si pro názornost nakreslíme obrázek a pak se naučíme postup, jak úlohy tohoto typu vyřešit:
5. V páté lekci si ukážeme mírně opomíjený vzorec pro odchylku dvou křivek. Ve škole se moc často neprobírá, avšak v zápočtovém testu se objevit může. Pojďme si spočítat následující příklady:
Péťa úspěšně absolvovala fakultu stavební ČVUT a nyní se naplno věnuje doučování matematiky. Práce se studenty ji strašně moc baví a naplňuje. Ve volném čase ráda dobrodružně cestuje, vyhledává hlavně hory, přírodní parky a ráda spí pod stanem. Řídí se heslem “Live a life you will remember”!