Košík je prázdný

7. okruh - Stereometrie

Didaktický test, který tě čeká v rámci společné části maturitní zkoušky z matematiky obsahuje 9 okruhů. Sedmým z těchto tematických okruhů je Stereometrie. Jaké tematické úlohy můžeš čekat v tomto okruhu a jaké je jejich procentuální zastoupení na testech? Vše jsme pro tebe přehledně shrnuli v tomto článku.

Na jaký typ úloh se při přípravě zaměřit?

V didaktickém testu z matematiky studenti vypracovávají úlohy uzavřené, úzce otevřené a široce otevřené. Samotný okruh Stereometrie má jeden pod okruh a tím jsou Tělesa.  

V průběhu konání testu je studentovi povoleno používat matematické tabulky, rýsovací potřeby (tužka, guma, pravítko, trojúhelník s ryskou, úhloměr a kružítko) a kalkulačku bez grafického režimu. Rovněž můžeš použít publikace, jejichž obsah nepřesahuje informace uvedené v běžných vydáních MFCHT (MŠMT) a které neobsahují výklad vzorců ani jejich řešení.

Příklady úloh k jednotlivým podtématům:

Tělesa

  • Charakterizování jednotlivých těles (krychle, kvádr, jehlan, rotační válec, rotační kužel, …)
  • Jednotky délky, obsahu, objemu a jejich převádění
  • Polohové a metrické vlastnosti hranolu
  • Vypracování úloh

 

Ukázka příkladů ze stereometrie

 

Zastoupení okruhu v didaktickém testu

Úlohy týkající se stereometrie jsou na testu zastoupeny 4-12 %. 

Neváhej se přihlásit do našeho maturitního kurzu a získej další výuková videa, komplexní kurzy, testové otázky s detailním vysvětlením a v neposlední řadě také živý webinář s naším lektorem. Zvládni maturitu z matematiky levou zadní!

 

Online příprava k maturitě z matematiky

Kurz obsahuje 30 hodin výukových videí, více než 100 testových otázek k procvičení, vzorový maturitní test nanečisto a živý webinář s lektorem. S tímto zvládneš maturitu levou zadní!

Byl pro tebe tento článek užitečný? Nasdílej ho svým kamarádům.