Košík je prázdný

3. okruh - Geometrie

Didaktický test, který čeká studenty čtyřletých oborů v rámci didaktického testu z matematiky, obsahuje 4 okruhy. Třetím z těchto tematických okruhů je Geometrie v rovině a v prostoru. Jaké tematické úlohy můžeš čekat v tomto okruhu? Vše jsme pro tebe přehledně shrnuli v tomto článku.

Na jaký typ úloh se při přípravě zaměřit?

V didaktickém testu z matematiky studenti vypracovávají 50 úloh – široce uzavřených, uzavřených, otevřených a široce otevřených. V okruhu týkajícím se Geometrie můžeš narazit na tento typ úloh:

  • Náčrt a pojmenování základních rovinových útvarů – čtverec, obdélník, trojúhelník, čtyřúhelník, …
  • Narýsování přímky, polopřímky, úsečky, sestrojení rovnoběžky k dané přímce
  • Rozeznání osově souměrných útvarů
  • Změření délky úsečky, používání jednotek délky, grafické změření délky úsečky a lomené čáry
  • Využití čtvercové sítě k určení obsahu čtverce, obdélníku, trojúhelníku
  • Pojmenování základních prostorových útvarů – krychle, kvádr, koule, válec, kužel, jehlan

Online příprava k přijímačkám

Kurz obsahuje 5 testů nanečisto z matematiky, výuková videa s podrobným vysvětlením testových otázek a živý webinář s lektorem. S tímto zvládneš přijímačky levou zadní!

 

Příklady úloh z okruhu Geometrie:

Jak u přijímaček vyzrát na příklady z geometrie? Pokud si s geometrií nevíš rady, mrkni na přiložené video, ve kterém ti Dan podrobně vysvětlí, jak nalézt správné odpovědi a jak přemýšlet nad podobným typem úloh. 

Při testu můžeš používat psací a rýsovací potřeby, kalkulačka a tabulky jsou zakázané.

Neváhej se přihlásit do našeho přípravného kurzu a získej výuková videa, komplexní kurzy, testové otázky s detailním vysvětlením a v neposlední řadě také živý webinář s naším lektorem. Zvládni přijímačky z matematiky levou zadní!

Online příprava k přijímačkám

Kurz obsahuje výuková videa, testy nanečisto z matematiky, videa s podrobným vysvětlením testových otázek a živý webinář s lektorem. S tímto zvládneš přijímačky levou zadní!

Byl pro tebe tento článek užitečný? Nasdílej ho svým kamarádům.