Chystáš se na střední a děsí tě test z matiky? S našimi tipy už nemusí!

Jednou z prvních vážných zkoušek studijního života, kterými většina z nás projde, je přijímací zkouška na střední školu. Podoba této zkoušky se v jednotlivých letech proměňuje, a proto je třeba se informovat o jejím průběhu pro daný rok v dostatečném předstihu. V tomto článku jsme pro tebe shrnuli základní fakta o didaktickému testu z matiky, kterým budeš muset u přijímaček projít. Informace v tomto článku se týkají přijímací zkoušky na čtyřleté obory.

 

Co je náplní didaktického testu?

Didaktický test z matematiky prověřuje znalosti studentů ve čtyřech rámcových oblastech – Číslo a proměnná; Závislosti, vztahy, práce s daty; Geometrie v rovině a prostoru a Nestandardní aplikační úlohy a problémy. Jednotlivá témata rozebereme v samostatných článcích, ať víš, jaký typ úloh tě při testu může čekat. Maximální počet bodů je 50, nejnižší hranici pro přijetí si však každá škola volí sama.

 

Jak test probíhá a jaké jsou povolené pomůcky?

Na vypracování didaktického testu budeš mít u zkoušky přesně 70 minut. Při testu můžeš použít pouze modrou nebo černou propisovací tužku. Kalkulačka či matematicko-fyzikální tabulky jsou u zkoušky zakázané!

Nenech se přijímací zkouškou vyděsit a přihlaš se do našeho přípravného kurzu. Získáš výuková videa, komplexní kurzy, testové otázky s detailním vysvětlením a v neposlední řadě také živý webinář s naším lektorem. Zvládni didakťák z matiky levou zadní!

 

Online příprava k přijímačkám

Kurz obsahuje výuková videa, testy nanečisto z matematiky, videa s podrobným vysvětlením testových otázek a živý webinář s lektorem. S tímto zvládneš přijímačky levou zadní!

Byl pro tebe tento článek užitečný? Nasdílej ho svým kamarádům.