Košík je prázdný

6. okruh - Slohová výchova

Didaktický test, který čeká studenty čtyřletých oborů v rámci didaktického testu z českého jazyka a literatury obsahuje 7 okruhů. Šestým z těchto tematických okruhů je Slohová výchova.  Jaké tematické úlohy můžeš čekat v tomto okruhu? Vše jsme pro tebe přehledně shrnuli v tomto článku.

Na jaký typ úloh se při přípravě zaměřit?

V didaktickém testu z českého jazyka studenti vypracovávají úlohy uzavřené a otevřené. V okruhu týkajícím se Slohové výchovy se můžeš setkat s úlohami zaměřenými na:

  • uspořádání textu podle textové návaznosti
  • domyšlení pokračování textu
  • rozlišení základních slohových postupů
  • rozeznání hlavní funkce a účelu textu
  • rozeznání základních slohových útvarů (blahopřání, osobní/úřední dopis, líčení, oznámení, …)
  • nalezení nevhodných slov vzhledem ke komunikační situaci
  • posouzení textu vzhledem ke komunikační situaci.

Online příprava k přijímačkám

Kurz obsahuje výuková videa, testy nanečisto z češtiny, videa s podrobným vysvětlením testových otázek a živý webinář s lektorem. S tímto zvládneš přijímačky levou zadní!

 

Příklady úloh z okruhu Slohová výchova:

zadání přijímaček z češtiny

Vyzkoušej si, jak bys dopadl/a u otázek týkajících se slohové výchovy. Pokud si s řešením nevíš rady, mrkni na přiložené video, ve kterém ti Filip podrobně vysvětlí, jak nalézt správné odpovědi a jak přemýšlet nad podobným typem úloh. 

 

Při testu můžeš použít pouze modrou nebo černou propisovací tužku. Slovníky či Pravidla českého pravopisu jsou přísně zakázány.

Neváhej se přihlásit do našeho přípravného kurzu a získej výuková videa, komplexní kurzy, testové otázky s detailním vysvětlením a v neposlední řadě také živý webinář s naším lektorem. Zvládni přijímačky z češtiny levou zadní!

Online příprava k přijímačkám

Kurz obsahuje výuková videa, testy nanečisto z češtiny, videa s podrobným vysvětlením testových otázek a živý webinář s lektorem. S tímto zvládneš přijímačky levou zadní!

Byl pro tebe tento článek užitečný? Nasdílej ho svým kamarádům.